Ten kłopot dotknął choć raz chyba każdego. Co ciekawe, z moich obserwacji wynika, że częściej spotyka on mężczyzn, jako tych niewyposażonych w torebki, w których mieści się wszystko. Dlatego dla wielu z Nas codziennością i rutyną staje się wieczne szukanie klucza do piwnicy, klucza do skrzynki na listy, klucza do zamka w rowerze, kluczy do domu czy kluczyków do samochodu. Kładziemy je w z góry zaplanowanym i oczywistym miejscu i nigdy ich tam nie znajdujemy. Przybijamy haczyki, na których nigdy ich nie wieszamy po wejściu do domu. Nie znajdujemy ich także nigdy w kieszeniach spodni.

A wystarczy po prostu etui na klucze?

 Wbrew pozorom wybór nie jest aż taki prosty. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów etui na klucze męskie, ale nie wszystkie są praktyczne, wygodne czy wreszcie trwałe i w dobrym guście. Jeśli zdecydowałeś się już wyposażyć w etui na klucze, to musisz pamiętać, że będziesz je mieć ze sobą praktycznie cały czas i wszędzie – warto więc wybrać coś gustownego i sensownego. Dla faceta w takim wypadku będzie skóra, a najlepiej z chromowanymi elementami, dla kluczy z pracy wygodniejsze będzie coś większego i praktyczniejszego.

Czy wielkość ma znaczenie?

Wszystko zależy od tego, jak dużą ilość kluczy chcesz nosić ze sobą. Jeśli jesteś właścicielem firmy, to tych kluczy będzie zdecydowanie więcej, podobnie gdy masz dom i garaż. Jeśli jesteś nawet właścicielem niewielkiego mieszkania, to jeśli posiadasz rower, komórkę lokatorską lub piwnicę oraz skrzynkę na listy, to dodając do tego zamki w drzwiach zbiera się już ładny pęk. Producenci oferują zarówno duże, wykonana z trwałych materiałów saszetki wyposażone w mocno zamontowane haczyki z wygodnymi zapięciami, jak również eleganckie, skórzane i niewielkie oprawki doskonale mieszczące się w kieszeni marynarki.

Zobacz również  Do czego pasują bransoletki obręcz?

Których kluczy zawsze potrzebujemy?

Nieroztropnie jest nosić z sobą wszystkie klucze, bo a nuż Nam się przydadzą… Etui na klucze można zgubić i wtedy pojawia się prawdziwy problem, gdy musimy je wszystkie dorobić lub wymieniać zamki. Dlatego zawsze dorabiajmy zapasówki i trzymajmy je i w domu, i u rodziny lub kogoś z przyjaciół. Montaż nowego zamka w drzwiach to spory wydatek i niepotrzebny stres tuż przed zaglądnięciem do wnętrza domu. Jeśli sporadycznie korzystasz z piwnicy, to klucz zostaw w domu. Podobnie z garażem i innymi zamykanymi pomieszczeniami. Nos ze sobą tylko te, których zawsze potrzebujesz.

Czy na pewno tylko dla facetów?

Męskie etui na klucze jest niezbędne dla każdego faceta, ale warto by zastanowiły się nad nim także wszystkie panie. Jak wspomniałem na początku damskie torebki są niezastąpione dla pomieszczenia wszystkich drobiazgów, lecz doskonale do nich pasuje eleganckie i gustowne etui na klucze. Warto przyglądnąć się propozycjom polskich firm z galanterią skórzaną jak Ze Skóry. Każda z pań znajdzie tu coś dla siebie, zarówno w oszczędnej formie, jak i w czymś bardziej efektownym. Natomiast każdy elegancki mężczyzna ma tu wręcz olbrzymi wybór wielu praktycznych i gustownych dodatków.

A może wreszcie trafiony prezent?

Etui na klucze to doskonały prezent dla ojca, dziadka czy wujka, który z pewnością będzie dobrze wykorzystany, a przede wszystkim wygodny i niezastąpiony. Elegancka i skórzana saszetka ucieszy też babcię czy ciocię oraz ułatwi jej codzienne czynności, a możliwość szerokiego wyboru pozwoli znaleźć coś na każdą kieszeń i w każdym guście. Warto też pomyśleć o dziecku i zakupić mu praktyczny dodatek mieszczący się w plecaku czy przy pasku spodni, a dla małej modelki możesz znaleźć coś w pastelowych kolorach i ciekawym kształcie.

Zobacz również  Jeans zawsze w modzie! Jak go nosić w 2023 r.?