Narciarze każdego roku zaczynają coraz bardziej dbać o swój komfort w czasie jazdy, a dotąd pewnik w postaci niewygodnego obuwia zaczyna być odczarowywany przez doświadczone osoby oraz nowoczesne technologie. Bootfitting to dziedzina, która rozwinęła się w wyniku dbałości o wygodę narciarzy i z sezonu na sezon zdobywa coraz większą popularność. Dowiedz się więcej na czym polega bootfitting i dlaczego warto skorzystać z tej usługi w czasie wyboru nowych butów narciarskich.

 

Na czym polega bootfitting?

Bootfitting, czyli inaczej dopasowanie butów narciarskich, to usługa polegająca na perfekcyjnym dopasowaniu obuwia narciarskiego do indywidualnej anatomii kupującego. Taka usługa od początku do końca nastawiona jest na zapewnienie przyszłemu użytkownikowi maksymalnego komfortu jazdy w danych butach i różni się już od początku od klasycznego zakupu obuwia. Korzystając z pomocy bootfittera możemy łatwiej dobrać nowe obuwie narciarskie, wybierając skanowanie stóp za pomocą maszyny Feetbox 3D. Ta po zeskanowaniu naszych stóp, oraz uzyskaniu danych o naszych preferencjach i umiejętnościach, które podajemy bootfitterowi w czasie skanu, jest w stanie znacznie zawęzić wybór modeli, które będą pasowały do naszych potrzeb. Osoba zajmująca się dopasowaniem obuwia będzie lepiej wiedziała na co zwracać uwagę gdy będziemy przymierzać wybrane modele, widząc nasze stopy pozna newralgiczne miejsca, w których możemy odczuwać ucisk i będzie wiedzieć czy jest w stanie zniwelować dyskomfort przez dopasowanie cholewki do naszej anatomii. Bootfitting nie musi ograniczać się do samego obuwia narciarskiego. U wielu osób wszystkie bolączki związane z niewygodnymi butami narciarskimi potrafią być całkowicie usunięte przez zastosowanie odpowiednich wkładek. Tu również warto postawić na model termoformowalny, który będzie idealnie dopasowany do naszego kształtu stopy i zapewni nam najlepszy poziom wsparcia.

Zobacz również  Do czego pasują bransoletki obręcz?

 

Gdzie skorzystać z usługi bootfittingu?

Decydując się na indywidualne dopasowanie obuwia narciarskiego i pragnąc idealnego doboru modelu powinniśmy wybrać się do profesjonalnego sklepu narciarskiego. Takie posiadają w swojej kadrze doświadczonych bootfitterów, którzy doskonale wiedzą jak należy dopasować obuwie do potrzeb użytkownika już po samym spojrzeniu na jego stopy. Bootfitting Warszawa możemy wykonać w sklepach SnowShop dostępnych w dwóch lokalizacjach stolicy – przy ulicy Wrocławskiej 25 na dzielnicy Bemowo oraz Ostrobramskiej 38b na Pradze. Sprzedawca ten oferuje także swoje usługi w trójmieście. Bootfitting Gdańsk dostępny jest w sklepie SnowShop mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. W każdym z tych miejsc możemy liczyć nie tylko na profesjonalne wykonanie dopasowania obuwia narciarskiego do naszych stóp, ale także szeroki wybór markowych butów charakteryzujących się wysoką jakością wykonania.

 

Bootfitting to stosunkowo młoda usługa, jednak bardzo pożądana wśród narciarzy. Dzięki niej w końcu odchodzą w zapomnienie otarcia, obicia i wszelkie inne niewygody związane z noszeniem butów narciarskich. Odpowiednio dopasowane obuwie zapewni nam maksymalną wygodę, a także pozwoli wykorzystywać maksimum możliwości na stoku, dzięki czemu bawimy się jeszcze lepiej nawet w czasie intensywnych treningów.

 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Zobacz również  Do jakiego stroju pasuje długi naszyjnik?

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl