Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, na który z utęsknieniem czeka wiele kobiet. Prawdziwy urok mają wtedy, gdy są zaskoczeniem, a wybranka serca nie wie, jak wygląda pierścionek. Przed zakupem tego magicznego przedmiotu trzeba przemyśleć, jaki ma być, a także dowiedzieć się, jaki musi mieć rozmiar. Jakimi kryteriami się kierować, by wybór był dobry? O czym trzeba pamiętać?

Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy powinien mieć kamień, a najpopularniejsza jest biżuteria z brylantami. Niestety jest także najdroższa, ale przecież to jednorazowy i wyjątkowy wydatek. Za krążek z małym oszlifowanym brylantem trzeba zapłacić co najmniej tysiąc złotych. Zazwyczaj wybiera się pierścionek złoty, gdyż takie zazwyczaj są obrączki, które nosi się po ślubie. Jeśli partnerka nie przepada za żółtym złotem, można kupić krążek ze srebra lub białego złota. Ten kruszec ma także znaczenie symboliczne, gdyż zapewnia trwałość i harmonię w związku. Dobrym wyborem jest też platyna, która jest jednak droższa. A w jakim stylu ma być pierścionek? Żeby jak najlepiej go wybrać, warto przyjrzeć się biżuterii, jaką na co dzień nosi przyszła panna młoda. Krążek może bowiem być skromny lub bogato zdobiony i rzucający się w oczy. Sprawdźmy, jaką biżuterię lubi nasza partnerka – dużo nam powie to, jakie wybiera bransoletki czy naszyjniki. Warto także sprowokować rozmowę o pierścionkach.

Zobacz również  Jaki krawat na studniówkę?

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o 0,3mm, dlatego tak ważny jest dokładny pomiar. Najlepiej zabrać do sklepu jeden z pierścionków naszej wybranki. Jeśli nie jest to możliwe, dokonajmy

pomiaru klasycznym centymetrem krawieckim, mierząc obwód palca – nie jest to jednak najdokładniejsza metoda. Po ustaleniu średnicy pierścionka, należy zapoznać się z tabelą rozmiarów i sprawdzić, w granicach jakiego rozmiaru mieści się dana średnica. Jeśli pierścionek zaręczynowy zdecydowanie nie pasuje rozmiarem do palca swojej właścicielki, należy udać się do sklepu, w którym go kupiliśmy, gdyż najczęściej możliwa jest wymiana. Jeśli krążek kupiliśmy w zwyczajnym sklepie jubilerskim, warto wtedy udać się z nim do złotnika, który dopasuje rozmiar.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Ile kosztuje taka biżuteria?

Pierścionek nie musi pochodzić ze sklepu, a może być pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Taka biżuteria może nie być najmodniejsza, ale ma dużą wartość sentymentalną i oznacza pełną akceptację bliskich dla przyszłej żony syna. Jeśli w naszej rodzinie nie ma takiego krążka, musimy go kupić. Najlepiej wybrać się do sprawdzonego salonu jubilerskiego. Za złoty pierścionek zapłacimy kilkaset złotych, ale są i takie za kilkanaście tysięcy. Jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy, kupmy klasyczną biżuterię z cyrkonią. Zadbajmy też o sposób jego wręczenia i nie róbmy tego przy barowym stoliku. W końcu tę chwilę będziemy chcieli zapamiętać, więc warto zadbać o odpowiednią porę, miejsce i nastrój.

Zobacz również  Do czego pasują bransoletki obręcz?

Zaręczyny to ważny moment w życiu kochających się ludzi, a pierścionek odkrywa znaczącą rolę. Dobrze poznajmy gust partnerki i wybierzmy właściwy rozmiar krążka, by nic nie zakłóciło podniosłego nastroju.