Biżuteria jest bardzo ważnym elementem stylizacji. Warto o tym pamiętać i nie pomijać jej podczas tworzenia swoich codziennych zestawów. Piękny dodatki w postaci biżuterii sprawdzają się nie tylko na wielkie wyjście, ale też na co dzień, na przykład do pracy. Poza tym, że biżuteria zdobi, może też korygować optycznie sylwetkę. Oznacza to, że dzięki niej można sprawiać na przykład wrażenie szczuplejszego. Właśnie tak działają długie naszyjniki z wisiorkiem. Do jakich stylizacji najbardziej pasują? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek od znanych stylistów.

Jak nosić długie naszyjniki z wisiorkiem?

Długie naszyjniki fantastycznie sprawdzają się w przypadku kobiet, które z natury są raczej okrągłe i mają problemy z delikatną nadwagą. Takie naszyjniki po prostu optycznie wydłużają. Przyciągają uwagę do ładnego dekoltu. Będą zatem naprawdę dobrym wyborem dla tych kobiet, które chcą się pochwalić piękną dekoltem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki naszyjnik wymaga też odpowiedniego tła. Co to oznacza w praktyce? Najlepiej prezentują się one na ubraniach gładkich, jednokolorowych, które nie posiadają zbyt wielu wzorów, guzików, falban oraz innych ozdobników tego typu. Ta zasada dotyczy głównie kobiet, które za pomocą długiego naszyjnika chcą optycznie siebie wyszczuplić. Jeżeli zatem naszyjnik ma pełnić taką funkcję, nie można go przytłumić zbyt strojnym ubraniem. Doskonale będą wyglądały zatem do jednokolorowych dopasowanych sukienek, na przykład takich z dzianiny. Świetnie będą prezentować się też do gładkich bluzek, wykonanych chociażby z bawełny. Długi naszyjnik nie jest dobrym wyborem do koszuli zapinanej na guziki. Można założyć go do takiej bluzki wtedy, jeżeli guziki są ukryte pod listwą.

Zobacz również  Najnowsze trendy w damskim obuwiu, wybierz idealne buty dla siebie

Długie naszyjniki w stylu boho

Okazałe długie naszyjniki często wybierają nie tylko te kobiety, które są się optycznie wyszczuplić. To też bardzo modny dodatek do stylizacji utrzymanych w duchu mody boho. Takie naszyjniki są wtedy wspaniałe między innymi do długich sukienek, które mają mnóstwo falban, zdobień, wiązań. Sukienki w tym stylu najczęściej są uszyte ze zwiewnych tkanin w kolorowe wzory. Oczywiście można stworzyć też piękny zestaw, którego głównym punktem jest spódnica w takim stylu, zestawiona ze zwykłą koszulką. Do takich stylizacji pasują na przykład buty kowbojki, które są wykonane ze skóry zamszowej, a także podobne torebki. Elementem zestawu może być kapelusz, który świetnie dopełnia całość.

Długie naszyjniki do wszystkiego

Warto trzymać się zasady, która mówi o tym, że zdobione naszyjniki zakładamy do prostych stylizacji, a proste naszyjniki do zestawów bardziej strojnych. dzięki temu zachowała się zdrowy umiar, który jest zawsze ważny w modzie. W końcu chodzi o to, aby ubranie nie było przebraniem. Z biżuterią, która jest utrzymana w minimalistycznym stylu, tak naprawdę trudno przesadzić. Jeżeli zatem pojawia się problem z doborem biżuterii, lepiej stawiać na to, co proste i dobrej jakości.