Rozwój technologiczny spowodował coraz częstsze wykorzystywanie dokumentów wysyłanych drogą mailową, które nie wymagają własnoręcznego podpisu. W wielu firmach, a także podczas biznesowych spotkań wciąż jednak dobrze widziane jest podpisywanie umów czy sporządzanie notatek w tradycyjny sposób, najlepiej przy pomocy stylowego pióra. Doskonałe wrażenie zrobi również eleganckie, męskie etui na pióra.

Dlaczego warto?

Eleganckie pióro to nieodłączny atrybut biznesowego wizerunku podobnie jak garnitur, klasyczne obuwie, biała koszula, skórzany pasek czy teczka. Wielu mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą nie wyobraża sobie podpisywania umów czy innych dokumentów zwykłym długopisem, dlatego nie rozstają się ze swoim stylowym piórem. Męskie etui na pióra to doskonały sposób na przedłużenie trwałości i ochrona przed zarysowaniami i innymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Dodatkowo, znacznie bardziej profesjonalnie wygląda pióra w klasycznym i wysokiej jakości etui niż bezpośrednio z teczki. Wielu mężczyzn nie wyobraża sobie takiej sytuacji, dlatego decyduje się na wysokiej jakości męskie etui na pióra.

Jak wybierać męskie etui na pióra?

Męskie etui na pióra występują w szerokie gamie kolorystycznej, a dodatkowo różnią się kształtem, fakturą czy materiałem, z którego zostały wykonane. Przy tak bogatej ofercie często wybrać najbardziej odpowiedni egzemplarz. Najlepszym sposobem na wybranie najlepszego męskiego etui na pióra jest kierowanie się tymi samymi zasadami, co w przypadku ubioru i obuwia formalnego. Pamiętajmy o stonowanych barwach, które doskonale sprawdzają się w biznesowych stylizacjach jak czerń, biel, granat oraz brąz i w podobnej kolorystyce wybierzmy odcień męskiego etui na pióra. Najlepiej, aby etui komponowało się z odcieniem naszego pióra, zbyt duży kontrast nie będzie wyglądał profesjonalnie.

Zobacz również  Czym jest bootfitting i dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Możemy zdecydować się na szare etui, w którym schowamy czarne lub granatowe pióro, ale połączenie brązowego pióra z granatowym czy szarym etui nie będzie dobrze współgrać z profesjonalnym wizerunkiem. Podobnie jak w przypadku ubioru czy odzieży, postawmy na klasyczny fason oraz wysokiej jakości materiał oraz wykonanie. Podobnie jak nie zakładamy parcianego paska do eleganckich spodni czy nie wyobrażamy sobie butów z tworzywa sztucznego do biznesowego garnituru, tak samo potraktujmy męskie etui na pióra.

Metalowe lub ze skóry naturalnej o wysokiej jakości wykonania będą najlepiej dopełniać wizerunek eleganckiego mężczyzny i profesjonalisty w swojej branży. Wysokiej klasy materiał wpływa również na wyższą trwałość męskiego etui na pióra, dlatego pozwoli znacznie dłużej cieszyć się jego stylowym wyglądem. Ponadczasowa elegancja sprawdza się w przypadku ubioru, obuwia oraz dodatków zwłaszcza podczas formalnych spotkań i wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Warto więc pamiętać o tych zasadach wybierając męskie etui na pióra, które pozwolą podkreślić nasz nienaganny wizerunek wśród partnerów biznesowych.