Szukając pomysł na prezent, zapewne zastanowimy się, czy można kupować biżuterię. Kobiety zazwyczaj uwielbiają ją nosić i chętnie otrzymują ją od swoich mężczyzn. Niezobowiązującą bransoletkę czy kolczyki można podarować także przyjaciółce. Jak wybrać ozdobę na prezent?

Zasady wręczania biżuterii. Komu można ją kupić?

Jeśli podjęliśmy decyzję, że podarujemy biżuterię, stoimy przed koniecznością dokonanie wyboru. Można kupić bransoletkę, naszyjnik, kolczyki lub wisiorek wykonane ze złota, srebra, platyny lub stali szlachetnej. Co wybrać? Co bardzo ważne, nie wolno kupować biżuterii sztucznej i kiepskiej jakości. Wyjątkiem co do jest sytuacja, gdy bliska nam kobieta sama sobie tego zażyczy. Zasada jest taka, że ozdoby kupuje się osobie, której gust znamy. Dzięki temu unikniemy kłopotliwej sytuacji, gdy obdarowana nie ucieszy się z prezentu i trzeba będzie go oddawać lub wymieniać.

Jaką biżuterię kupić na prezent?

Można kupić pierścionek, ale trzeba dokładnie znać rozmiar. Najlepiej po prostu pożyczyć coś ze szkatułki osoby, którą chcemy obdarować. Uniwersalnym prezentem są kolczyki, które wiele pań lubi gromadzić, by mieć odpowiednią parę na każdą okazję. Trzeba wybrać rodzaj kolczyków – wiszące albo wkręty. Można w tej kwestii zasugerować się preferencjami kobiety. Jeśli pani chętnie nosi bransoletki, możemy kupić jej na przykład kolekcję biżuterii modułowej. Może zaczniemy od bazowej bransoletki i kilku koralików, a kolejne części będziemy kupować później – w ten sposób zawsze będziemy mieć pomysł na prezent. W kolekcji znajdziemy wiele koralików, które mają pewne przesłanie, dzięki czemu możemy wyrazić konkretne uczucie wręczając odpowiadający mu charms (np. wiara, miłość, mądrość, wolność, energia, pasja itp.). W ofercie są koraliki srebrne, złote, z cyrkoniami, kryształami, z kamienia księżycowego, akwamarynu i wielu innych minerałów. Jedne są proste, inne niezwykle misterne, a możemy je wybierać tak, by taka biżuteria sprawiła obdarowanej dużo radości.

Zobacz również  Buty nie muszą być stonowane! Zainspiruj się motywem kwiatowym

Co lepsze – biżuteria złota czy srebrna?

Wybór między złotem a srebrem jest stosunkowo prosty, gdyż jest to po prostu kwestia gustu i zasobności portfela. Złoto jest droższe i bardziej luksusowe, ale trudniej się je dopasowuje do reszty stroju. Srebro jest natomiast uniwersalne i pasuje niemal do każdej okazji i stylizacji. Zdecydowana większość biżuterii dostępnej w salonach jest wykonana właśnie ze srebra, gdyż wielu klientów wybiera ten rodzaj szlachetnego kruszcu. Możemy wybrać również pierścionki czy naszyjniki z dodatkiem kamieni szlachetnych, co czyni podarek bardziej wartościowym. Okazała biżuteria jest jednak mniej uniwersalna. Z drugiej strony cyrkonie czy szkło jubilerskie są odpowiednie na co dzień.

Biżuteria zawsze jest dobrym prezentem. Wystarczy tylko znać gust osoby, którą chcemy obdarować, by sprawić jej radość.