Jest mnóstwo dowcipów na temat damskich torebek i tego, co panie noszą przy sobie, ale panowie przecież też zawsze mają przy sobie: dokumenty swoje i samochodu, karty, klucze, pieniądze, w tym drobne monety i najczęściej upychają to po kieszeniach. Jak wybrać męski portfel, żeby pomieścił to wszystko, a przy tym nie defasonował stroju i był bezpieczny?

Portfele klasyczne

Panowie najczęściej wybierają klasyczne, składane pojedynczo lub podwójnie portfele ze skóry czy ekoskóry. Nie zawsze mają one zapięcie ale czasem wykończone są napą lub rzadziej – rzepem. Mają tę zaletę, że jest w nich miejsce na wszystko, a przy tym mieszczą się w tylnej kieszeni spodni lub wewnętrznej marynarki. Ich minusem jest jednak to, że z czasem rozrastają się, wypychają i praktycznie nie domykają. Jako że jest w nich miejsce na wszystko – karty, dokumenty i pieniądze, szybko kończy się miejsce na każdy z tych elementów, więc dosłownie i w przenośni – pękają w szwach.

Kupując klasyczny model warto więc zadbać o jakość wykonania i gatunek materiału, z którego portfel jest wykonany. Najlepsza będzie mocno szyta skóra, z zapięciem zewnętrznym – by nic nie wypadało i w rozmiarze, który mieści się w męskich kieszeniach.

Portfele męskie
Elegancki portfel męski z https://www.sklep.wittchen.com/man/category/3/portfele.html

Dla sportsmenów

Panowie wiodący aktywny, sportowy tryb życia nie będą raczej celować w skórzane i eleganckie portfele. Dla nich najlepsze będą harmonijkowe z tworzyw sztucznych czy cordury i zapinane na rzep. Do takich modeli często dołączone są praktyczne łańcuszki ze skuwką, dzięki którym można przypiąć noszony w tylnej kieszeni portfel dodatkowo do szlufki spodni. Dobrze jeśli jest w nich miejsce na drobiazgi – dodatkowe karty na siłownię czy tor narciarski.

Zobacz również  Najważniejsze funkcje i zalety fotelika samochodowego Monza Nova 2 Seatfix

Eleganckie i z klasą

Dla panów, którzy na co dzień chodzą w garniturach i eleganckich płaszczach zupełnie nie nada się ani model klasyczny, ani tym bardziej sportowy. Tu potrzebne jest rozwiązanie, dzięki któremu ten dodatek nie będzie wypychał kieszeni, a wyjęty będzie estetyczny i dobrej jakości. Zatem przede wszystkim koniecznie musi być skórzany i szyty, a przy tym możliwie płaski. Na rynku dostępne są modele w formie zbliżonej do etui na klucze czy portmonetki – płaskie i na zamek, a w środku mają małe kieszonki na kilka monet. Mieszczą nawet 8-10 kart, a czasem mają przegródkę na wizytówki. Bardzo eleganckie są też duże i całkowicie płaskie, podzielona na 2 lub 3 części, które mieszczą karty, dokumenty, od tyłu banknoty i z małą przegródką na kilka monet.

Ważne, żeby były dobrej jakości i markowe – to zagwarantuje elegancję, prostotę i jakość wykonania.