Suche, zniszczone i łamliwe włosy wymagają stosowania odpowiednio dopasowanej pielęgnacji – mocno nawilżający szampon oraz odżywka o bogatej konsystencji to tylko jedne z wielu produktów pozwalających zadbać o potrzeby suchych włosów.

Pielęgnacja włosów suchych – o czym pamiętać?

Przesuszone i osłabione włosy wymagają regularnego stosowania odpowiednio dopasowanej pielęgnacji – szampony, odżywki i maski dedykowane suchym włosom powinny zapewniać przede wszystkim wysoki poziom nawilżenia i odżywienia.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że suche i zniszczone włosy bardzo źle znoszą ciepło suszarki, oprócz tego negatywnie reagują także na długotrwałą ekspozycję słoneczną. Odpowiednia ochrona suchych włosów przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych pomoże w przywróceniu ich blasku i witalności.

Nie można zapominać również o tym, że suche włosy nie powinny być poddawane intensywnym zabiegom stylizacyjnym – zbyt częste farbowanie, prostowanie czy kręcenie włosów mogłoby bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia ich kondycji.

Szampon do włosów suchych – jak wybrać najlepszy?

Wybierając szampon do włosów suchych warto pamiętać o tym, że produkt tego typu powinien nie tylko nawilżać, ale także i chronić włosy przed nadmierną utratą wilgoci. Osoby poszukujące sprawdzonych i skutecznych rozwiązań powinny postawić na naturalne kosmetyki, bazujące na odżywczych składnikach naturalnego pochodzenia.

Wśród sprawdzonych substancji, które pomagają w nawilżeniu i odżywieniu przesuszonych włosów można znaleźć między innymi różnego rodzaju naturalne oleje takie jak olejek arganowy czy olej z pestek winogron. Oprócz tego w składzie szamponu do włosów suchych warto szukać także składników takich jak aloes, algi czy zielona herbata.

Warto pamiętać także o tym, by szampon do włosów suchych zawierał skuteczne i delikatne substancje oczyszczające – w tej roli doskonale sprawdzą się między innymi składniki takie jak sok z juki czy ekstrakt z kory drzewnej.

Szampon do włosów suchych – czego unikać?

Suche i delikatne włosy są niezwykle podatne na uszkodzenia – warto pamiętać o tym, że stosowanie agresywnych, chemicznych kosmetyków mogłoby doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu skóry głowy i włosów. Wybierając bezpieczny szampon do włosów suchych warto unikać kupowania produktów zawierających sztuczne wypełniacze i silikony, które mogłyby prowadzić do poważnych uszkodzeń wrażliwej struktury włosa i znacznego przyspieszenia utraty wilgoci.

Dodatkowo w przypadku włosów suchych nie poleca się stosowania szamponów zawierających proteiny – zbyt duże ilości składników tego typu mogłyby nadmiernie obciążać włosy, przyczyniając się do osłabienia ich struktury.

Koniecznie trzeba pamiętać także o tym, że pielęgnacja suchych włosów powinna zostać uzupełniona skuteczną odżywką oraz maską, które doskonale nawilżą włosy, chroniąc je przed uszkodzeniami. W przypadku suchych włosów świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju olejki, które pomogą w nawilżeniu i wygładzeniu szorstkiej powierzchni włosa.