Bezpieczeństwo podczas podróży autem jest kwestią priorytetową, szczególnie jeśli w pojeździe znajdują się pasażerowie. Szczególną uwagę należy poświęcić małym dzieciom, które podczas podróżowania autem powinny być odpowiednio zabezpieczone. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, w przypadku gdy przewozimy dziecko, powinien być odpowiednio dopasowany fotelik. Na rynku można znaleźć wiele tego typu akcesoriów, a jednym z najbardziej polecanych jest fotelik samochodowy Monza Nova 2 Seatfix. Jakie są najważniejsze funkcje oraz zalety tego fotelika? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie zastosowanie ma fotelik samochodowy dla dziecka?

Odpowiednio dobrany fotelik samochodowy ma za zadanie chronić przed różnego rodzaju zagrożeniami, na które narażone są dzieci podczas podróży samochodem. Ponadto fotelik dla dziecka zapewnia komfort i wygodę, co sprawia, że dziecko lepiej znosi podróż autem. Warto zatem zadbać o to, aby wybrać odpowiedni fotelik dostosowany do wieku oraz gabarytów dziecka. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku małych dzieci, fotelik samochodowy jest obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu. Przewożenie dziecka w pojeździe bez takiego fotelika grozi wysokim mandatem.

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy?

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego może wydawać się sprawą bardzo skomplikowaną, ze względu na ogromną ilość ofert dostępnych w internecie oraz sklepach stacjonarnych. Przed wyborem fotelika samochodowego należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym będziemy mieć pewność, że fotelik spełni nasze oczekiwania oraz zapewni dziecku komfort oraz bezpieczeństwo.
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że fotelik powinien być dostosowany do wzrostu, wieku oraz wagi dziecka. Wybierając fotelik samochodowy warto wybrać się na zakupy z dzieckiem i sprawdzić, czy główka dziecka usadzonego w takim foteliku nie wystaje poza jego obrys. Należy również upewnić się, czy zapięcie fotelika jest dostosowane do samochodu, w którym fotelik będzie przewożony.

Zobacz również  Jaka mucha do garnituru?

Zalety fotelika Monza Nova 2 Seatfix

Monza Nova 2 Seatfix to fotelik firmy RECARO, który przeznaczony jest do przewożenia dzieci w przedziale wagowym 15-36kg. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest fakt, że jest on wyposażony w poduszki, które równomiernie rozkładają obciążenie. Fotelik ma również wypełnienia z pianki, które absorbują energię uderzenia w obrębie bioder i głowy. Taka konstrukcja fotelika zapewnia dziecku komfort oraz bezpieczeństwo. Ważną cechą fotelika Monza Nova 2 Seatfix są również liczne kanały wentylacyjne, które absorbują energię w trakcie wypadku. Fotelik wyposażony jest również w podłokietniki, które zapewniają dziecku dodatkowe boczne trzymanie. Fotelik Monza Nova 2 Seatfix ma również możliwość regulacji zagłówka, dzięki czemu jego wysokość można swobodnie dostosować do wzrostu dziecka, tak aby podczas podróży czuło się ono wygodnie.