Z każdym rokiem coraz więcej osób obu płci, niezależnie od miejsca i sytuacji, wybiera jako podstawowy strój outfit sportowy. Niestety nie wydaje się, by pomimo ewidentnej wygody i użyteczności, sportowa stylizacja pasowała na każdą okazję. Co ciekawe, zarówno na plażę, jak i na basen, czyli miejsca ewidentnie kojarzące się z aktywnością, coraz więcej stylistów proponuje paniom klapki damskie oraz stroje kąpielowe w stylistyce fashion.

Stroje kąpielowe – klasycznie sportowe czy komfortowe?

Rzecz jasna stroje kąpielowe lub klapki damskie na basen z logiem ulubionego sportowego brandu będą niezastąpione, jeśli wybieramy się na basen lub nad jezioro w celu szlifowania naszych umiejętności pływackich pod okiem instruktora. Wtedy optymalnym rozwiązaniem będą jednoczęściowe stroje kąpielowe. Jeśli natomiast piękną letnią porą wybieramy się nad morze, by swobodnie i bez ustalonego sztywnego planu miło spędzić czas – pomyślmy o strojach kąpielowych w modnym kroju lub z obowiązującymi w tym sezonie kolorami tkaniny.

Przeglądając stroje kąpielowe, i to niezależnie czy w sklepie stacjonarnym czy internetowym, pomyślmy o takim, który pozostawi nam pewną swobodę ruchów ciała i ergonomię w trakcie wysiłku. Pamiętajmy o tym, że w czasie zabawy w wodzie nawet najlepsze tkaniny (np. optymalna dla takich ubiorów lycra) będzie nasiąkać wodą, co oznacza mniejsza przyczepność do ciała, a tym samym, zwiększa się szansa na zsunięcie się niektórych części garderoby. Warto więc odnotować, czy biustonosz z wiązaniem na pewno będzie nieruchomy w trakcie skoków do wody.

Zobacz również  Kapelusz męski - wyznacznik stylowego dżentelmena

W niesportowym stroju kąpielowym będziemy się także znakomicie prezentować, gdy wybieramy się stricte rekreacyjnie do aquaparku. Idąc w takim outficie na basen lub aquapark musimy tylko wiedzieć czy stroje kąpielowe, które właśnie zakupiliśmy, są odporne na niszczące działanie chloru.

Klapki damskie – czy każdy model jest dobry na plażę lub basen?

Już od razu odpowiadamy – nie każde klapki damskie nadają się na wyjście na basen lub plażę. Generalnie, nie powinniśmy ufać sprzedawcom, którzy usiłują „wcisnąć” nam klapki uniwersalne, gdyż czegoś takiego po prostu nie ma. To tak jakby chciano nas przekonać, iż sandały trekkingowe, doskonale sprawdzą się również jako obuwie plażowe. Obie te lokalizacje mają odmienne podłoże, inną wilgotność pomieszczenia i nawierzchni, a i struktura owej powierzchni jest diametralnie różna. Dlatego też klapki damskie, nawet ten najbardziej sportowe, produkowane obecnie ze sprężystej pianki eva, będą miały świetną przyczepność na śliskich kafelkach w aquaparku.

Natomiast na plażę powinnyśmy wybierać klapki damskie choćby o minimalnej warstwie twardszego materiału, nawet jeśli całe klapki są wykonane ze sztucznych materiałów. Ten kto wpadł na pomysł wielokilometrowych spacerów w piasku plaży, ten wie jakie to wyzwanie. Równie ważne jest mocowanie. Jeśli na basenie (czyli zazwyczaj powierzchni płaskiej) optymalne będą klapki damskie wsuwane, na wzór popularnych japonek, to na plażę wybierzmy te ze sznurowaniami (na wzór rzymianek) lub z zapięciami wokół pięty.

Zobacz również  Najlepsze buty na długie spacery w upalne dni: Komfort i styl w jednym